DHS-B10670-04A
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DHS-B10670-04A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DHS-B10670-04A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DHS-B10670-04A |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | HEATSINK ASSY LGA2011 NARROW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $32.13 | $30.24 | $28.35 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $26.46 | $25.515 | $24.098 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Board Level |
|---|---|
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Size, Supplied: | - |
| Shielding: | 4.173" (106.00mm) |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Series: | - |
| Product Type: | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | 1.004" (25.50mm) |
| Other Names: | 603-1747 DHS-B10670-04 DHSB1067004A G16539-001 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Thickness: | 2.756" (70.00mm) |
| Material Finish: | 0.26°C/W |
| Material: | Aluminum |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | DHS-B10670-04A |
| Height Off Base (Height of Fin): | Bolt On |
| Expanded Description: | Heat Sink LGA Aluminum Board Level |
| Description: | HEATSINK ASSY LGA2011 NARROW |
| Attachment Method: | LGA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DHS-B10670-04A, use the request quote form to request DHS-B10670-04A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DHS-B10670-04A.The price and lead time for DHS-B10670-04A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DHS-B10670-04A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

