DH-5R5D224T
Elna America
DH-5R5D224T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DH-5R5D224T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DH-5R5D224T
Manufacturer Elna America
Description CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:5.5V
Tolerance:-20%, +80%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.531" Dia (13.50mm)
Series:DH
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:604-1010
DH5R5D224T
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohm
Detailed Description:220mF (EDLC) Supercapacitor 5.5V Radial, Can 120 Ohm 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance:220mF