DG419BDQ-T1-E3
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DG419BDQ-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DG419BDQ-T1-E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DG419BDQ-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | DG419B Series Quad SPST ±12 V 35 O CMOS Analog Switch MSOP-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.61 | $2.356 | $2.125 | $2.079 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | 12V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 89ns, 80ns |
| Switch Circuit: | SPDT |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Other Names: | DG419BDQ-T1-E3-ND DG419BDQ-T1-E3TR DG419BDQT1E3 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 25 Ohm |
| Number of Circuits: | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Circuit IC Switch 2:1 25 Ohm 8-MSOP |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 250pA |
| Crosstalk: | -88dB @ 1MHz |
| Charge Injection: | 38pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | - |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 12pF, 12pF |
| Base Part Number: | DG419 |
| -3db Bandwidth: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DG419BDQ-T1-E3, use the request quote form to request DG419BDQ-T1-E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DG419BDQ-T1-E3.The price and lead time for DG419BDQ-T1-E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DG419BDQ-T1-E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



