DFE252010P-1R5M=P2
Murata Electronics
DFE252010P-1R5M=P2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFE252010P-1R5M=P2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFE252010P-1R5M=P2
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 1.5UH 3A 82 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 294 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Shielded
Series:DFE252010P
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Other Names:490-10636-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Wirewound Inductor 3A 82 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR):82 mOhm Max
Current Rating:3A