DFE201610E-1R5M=P2
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFE201610E-1R5M=P2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFE201610E-1R5M=P2
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 1.5UH 2.1A 91 MOHM SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0806 (2016 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Shielding:Shielded
Series:DFE201610E
Ratings:-
Q @ Freq:-
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Metal
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Inductor 2.1A 91 mOhm Max 0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR):91 mOhm Max
Current Rating:2.1A
Current - Saturation:2.9A