DF9B-15S-1V(32)
Hirose
DF9B-15S-1V(32)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF9B-15S-1V(32) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF9B-15S-1V(32)
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT 15POS 1MM SMD TIN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 164 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Series:DF9
Pitch:0.039" (1.00mm)
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:*DF9B-15S-1V(32)
H10390CT
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:4.3mm
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height Above Board:0.130" (3.30mm)
Features:Solder Retention
Detailed Description:15 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin