DF64-3S-4.5H(21)
Hirose
DF64-3S-4.5H(21)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF64-3S-4.5H(21) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF64-3S-4.5H(21)
Manufacturer Hirose
Description CONN SSL RCPT 3POS 4.5MM SOLDER
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 944 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:350V
Termination:Solder
Style:Board to Board or Cable
Series:DF64
Pitch:0.177" (4.50mm)
Packaging:Original-Reel®
Other Names:H122192DKR
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Number of Positions:3
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Cycles:10
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Ingress Protection:-
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP)
Housing Color:Beige
Features:Solder Retention
Fastening Type:Latch Holder
Detailed Description:SSL Connector 3 Position Receptacle, Non-Gendered Board to Board or Cable 0.177" (4.50mm) Solder
Current Rating:3A, 4A, 5A