DF62B-13EP-2.2C
Hirose
DF62B-13EP-2.2C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF62B-13EP-2.2C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF62B-13EP-2.2C
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG HOUSING 13POS BLK
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Series:DF62
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Pitch:0.087" (2.20mm)
Packaging:Bulk
Other Names:H122110
Number of Rows:4
Number of Positions:13
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Latch Holder
Detailed Description:13 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.087" (2.20mm)