DF52-14P-0.8C
Hirose
DF52-14P-0.8C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF52-14P-0.8C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF52-14P-0.8C
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG 0.8MM 14POS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Series:DF52
Row Spacing:-
Pitch:0.031" (0.80mm)
Packaging:Bulk
Other Names:H125091
Number of Rows:1
Number of Positions:14
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Friction Lock
Detailed Description:14 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.031" (0.80mm)