DF50A-12S-1C
Hirose
DF50A-12S-1C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF50A-12S-1C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF50A-12S-1C
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET 12POS 1MM CRIMP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 134 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Series:DF50
Row Spacing:-
Pitch:0.039" (1.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:DF50A12S1C
H12062
Number of Rows:1
Number of Positions:12
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:-
Fastening Type:Latch Lock
Detailed Description:12 Position Rectangular Housing Connector Socket Black 0.039" (1.00mm)