DF40C-34DS-0.4V(51)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF40C-34DS-0.4V(51) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF40C-34DS-0.4V(51)
Manufacturer Hirose
Description CONN RCPT 34POS 0.4MM SMD GOLD
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Series:DF40
Pitch:0.016" (0.40mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:684-4023-0-51
Number of Rows:2
Number of Positions:34
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:1.5mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.057" (1.45mm)
Features:-
Detailed Description:34 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold