DF4-11PA-2R26
Hirose
DF4-11PA-2R26
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF4-11PA-2R26 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF4-11PA-2R26
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG 11POS AWG26 R/ANGLE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wire Gauge:26 AWG, Stranded
Series:DF4
Row Spacing:-
Packaging:Bulk
Other Names:*DF4-11PA-2R26
H2650
Number of Rows:1
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:11
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Closed End
Detailed Description:11 Position Individual Wires Connector Black IDC 26 AWG, Stranded Through Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness:-
Contact Finish:Tin
Connector Type:Individual Wires
Color:Black
Cable Termination:IDC
Cable Pitch:0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch:0.079" (2.00mm)