DF3DZ-12P-2V(20)
Hirose
DF3DZ-12P-2V(20)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF3DZ-12P-2V(20) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF3DZ-12P-2V(20)
Manufacturer Hirose
Description CONN HEADER 12POS 2MM VERT TIN
(In US Dollars)
Get a Quote
Row Spacing - Mating:-
Pitch - Mating:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tube
Overall Contact Length:-
Other Names:*DF3DZ-12P-2V(20)
HR2082
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Number of Rows:1
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:12
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insulation Height:0.232" (5.90mm)
Insulation Color:Beige
Ingress Protection:-
Features:Solder Retention
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:Connector Header Surface Mount 12 position 0.079" (2.00mm)
Current Rating:3A