DF3DZ-11P-2H(21)
Hirose
DF3DZ-11P-2H(21)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF3DZ-11P-2H(21) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF3DZ-11P-2H(21)
Manufacturer Hirose
Description CONN HDR 11POS 2MM R/A TIN
(In US Dollars)
1000 pcs
Row Spacing - Mating:-
Pitch - Mating:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Overall Contact Length:-
Other Names:543-1079-5-21
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Number of Rows:1
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:11
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insulation Height:0.220" (5.60mm)
Insulation Color:Beige
Ingress Protection:-
Features:-
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:Connector Header Surface Mount, Right Angle 11 position 0.079" (2.00mm)
Current Rating:3A