DF33-4P-3.3DSA(24)
Hirose
DF33-4P-3.3DSA(24)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF33-4P-3.3DSA(24) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF33-4P-3.3DSA(24)
Manufacturer Hirose Electric Co Ltd
Description CONN HEADER 4POS 3.3MM PCB TIN
(In US Dollars)
75 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Stacking Direction:Male Pin
Shrouding:0.130" (3.30mm)
Series:EnerBee™ DF33
Row Spacing - Mating:Shrouded
RoHS Status:Tray
Other Names:*DF33-4P-3.3DSA(24)
H11654
Number of Rows:1
Number of Positions:4
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Insulation:All
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:DF33-4P-3.3DSA(24)
Features:Board Guide
Expanded Description:4 Positions Header Connector 0.130" (3.30mm) Through Hole Tin