DF3048BVF25V
Renesas Electronics America
DF3048BVF25V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF3048BVF25V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF3048BVF25V
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:100-QFP (14x14)
Speed:25MHz
Series:H8® H8/300H
RAM Size:4K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:128KB (128K x 8)
Peripherals:DMA, PWM, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:100-BFQFP
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)
Number of I/O:70
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:H8/300H H8® H8/300H Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x14)