DF3-8S-2R28(05)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF3-8S-2R28(05) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF3-8S-2R28(05)
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT HOUSING 8POS 2MM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:28 AWG
Series:DF3
Row Spacing:-
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:543-0098-4-05
Number of Rows:1
Number of Positions:8
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Closed End
Fastening Type:-
Detailed Description:8 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 28 AWG