DF3-3S-2R26(05)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF3-3S-2R26(05) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF3-3S-2R26(05)
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT HOUSING 3POS 2MM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:26 AWG
Series:DF3
Row Spacing:-
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:543-0079-0-05
Number of Rows:1
Number of Positions:3
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Closed End
Fastening Type:-
Detailed Description:3 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 26 AWG