DF22C-4S-7.92C
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF22C-4S-7.92C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF22C-4S-7.92C
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET 4POS 7.92MM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Series:EnerBee™ DF22
Row Spacing:-
Pitch:0.312" (7.92mm)
Packaging:Bulk
Other Names:680-1104-9-00
Number of Rows:1
Number of Positions:4
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Polarizing Key
Fastening Type:Latch Lock
Detailed Description:4 Position Rectangular Housing Connector Receptacle White 0.312" (7.92mm)