DF1EA-9EP-2.5C
Hirose
DF1EA-9EP-2.5C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF1EA-9EP-2.5C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF1EA-9EP-2.5C
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG HOUSING 9POS 2.5MM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Series:DF1E
Row Spacing:-
Pitch:0.098" (2.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:*DF1EA-9EP-2.5C
H3731
Number of Rows:1
Number of Positions:9
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Latch Holder
Detailed Description:9 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.098" (2.50mm)