DF1E-3EP-2.5C
Hirose
DF1E-3EP-2.5C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF1E-3EP-2.5C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF1E-3EP-2.5C
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG HOUSING 3POS 2.5MM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Series:DF1E
Row Spacing:-
Pitch:0.098" (2.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:*DF1E-3EP-2.5C
H3746
Number of Rows:1
Number of Positions:3
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Latch Holder
Detailed Description:3 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.098" (2.50mm)