DF1B-3S-2.5R(18)
Buy DF1B-3S-2.5R(18) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF1B-3S-2.5R(18)
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT HOUSING 3POS 2.5MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:DF1B
Row Spacing:-
Pitch:0.098" (2.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:541-0201-9-18
Number of Rows:1
Number of Positions:3
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:-
Detailed Description:3 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Red 0.098" (2.50mm)