DF1-13S-2.5R28(05)
Buy DF1-13S-2.5R28(05) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF1-13S-2.5R28(05)
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET 13POS IDC 28AWG TIN
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:28 AWG
Series:DF1
Row Spacing:-
Pitch:0.098" (2.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:541-0126-5-05
Number of Rows:1
Number of Positions:13
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Feed Through
Fastening Type:-
Detailed Description:13 Position Rectangular Socket Connector IDC Tin 28 AWG