DEF1XLH270JN3A
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DEF1XLH270JN3A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DEF1XLH270JN3A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DEF1XLH270JN3A |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics North America |
| Description | CAP CER 27PF 6.3KV SL RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 900 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.193 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 6300V (6.3kV) |
|---|---|
| Tolerance: | 27pF |
| Thickness (Max): | SL |
| Surface Mount Land Size: | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Series: | DEF |
| RoHS Status: | Tape & Box (TB) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Radial, Disc |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | DEF1XLH270JN3A |
| Lead Style: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Features: | High Voltage |
| Failure Rate: | Formed Leads |
| Expanded Description: | 27pF ±5% 6300V (6.3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Description: | CAP CER 27PF 6.3KV SL RADIAL |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DEF1XLH270JN3A, use the request quote form to request DEF1XLH270JN3A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DEF1XLH270JN3A.The price and lead time for DEF1XLH270JN3A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DEF1XLH270JN3A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
