DE2F3KY103MA3BM02F
Murata Electronics
DE2F3KY103MA3BM02F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DE2F3KY103MA3BM02F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DE2F3KY103MA3BM02F
Manufacturer Murata
Description Ceramic Suppression Capacitor, 0.01 uF, ± 20%, X1 / Y2, 250 Vac, 250 Vac, Radial Leaded
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40641 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:F
Size / Dimension:0.551" Dia (14.00mm)
Series:KY
Ratings:X1, Y2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:490-9486
DE2F3KY103MA3BM02F-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Features:High Voltage
Detailed Description:10000pF ±20% 250V Ceramic Capacitor F Radial, Disc
Capacitance:10000pF