DE1E3KX332MA5BA01
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DE1E3KX332MA5BA01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DE1E3KX332MA5BA01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DE1E3KX332MA5BA01 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | Cap Ceramic Suppression X1/Y1 0.0033uF 250VAC E 20% (12 X 8mm) Radial 10mm 125?? Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.122 | $0.11 | $0.099 | $0.097 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 250V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | E |
| Size / Dimension: | 0.472" Dia (12.00mm) |
| Series: | KX |
| Ratings: | X1, Y1 |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Other Names: | 490-4234 DE1E3KX332MA5BA01-ND Q2253760C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.630" (16.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 3300pF ±20% 250V Ceramic Capacitor E Radial, Disc |
| Capacitance: | 3300pF |
| Applications: | Safety |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DE1E3KX332MA5BA01, use the request quote form to request DE1E3KX332MA5BA01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DE1E3KX332MA5BA01.The price and lead time for DE1E3KX332MA5BA01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DE1E3KX332MA5BA01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

