DDZX39F-7
Diodes Incorporated
DDZX39F-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DDZX39F-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DDZX39F-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Description DIODE ZENER 39V 300MW SOT23-3
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):39V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):85 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 39V 300mW ±3% Surface Mount SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 30V