DCK-3R3E224U-E
Elna America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DCK-3R3E224U-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DCK-3R3E224U-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DCK-3R3E224U-E |
|---|---|
| Manufacturer | Elna |
| Description | DCK Series 3.3 V 220 uF 6.8 x 2.1 mm Surface Mount Vertical Coin Cell Capacitor |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.41 | $1.114 | $0.835 | $0.631 | ||
| 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |||
| $0.557 | $0.52 | $0.501 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 3.3V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Termination: | SMD (SMT) Tabs |
| Size / Dimension: | 0.268" Dia (6.80mm) |
| Series: | DCK |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Coin, Wide Terminals - Same Sides |
| Other Names: | 604-1007 DCK3R3E224UE |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 60°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 Ohm @ 1kHz |
| Detailed Description: | 220mF (EDLC) Supercapacitor 3.3V Coin, Wide Terminals - Same Sides 200 Ohm @ 1kHz 1000 Hrs @ 60°C |
| Capacitance: | 220mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DCK-3R3E224U-E, use the request quote form to request DCK-3R3E224U-E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DCK-3R3E224U-E.The price and lead time for DCK-3R3E224U-E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DCK-3R3E224U-E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


