DC987B-H
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC987B-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC987B-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC987B-H |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | EVAL BOARD FOR LTC6401-26 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $81.60 | $80.401 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.85 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | LTC6401-26 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Slew Rate: | 3300 V/µs |
| Series: | - |
| Output Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LTC6401-26 1 - Single Channels per IC Differential Amplifier Evaluation Board |
| Current - Supply (Main IC): | 45mA |
| Current - Output / Channel: | 10mA |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Base Part Number: | LTC6401 |
| Amplifier Type: | Differential |
| -3db Bandwidth: | 1.6GHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC987B-H, use the request quote form to request DC987B-H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC987B-H.The price and lead time for DC987B-H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC987B-H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

