DC780-393K
API Delevan
DC780-393K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC780-393K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DC780-393K
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 39UH 5.5A 30 MOHM TH
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.772" Dia (19.60mm)
Shielding:Unshielded
Series:DC780
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:DC780-393K BULK 100
DN2419
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:39µH
Height - Seated (Max):0.831" (21.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:39µH Unshielded Wirewound Inductor 5.5A 30 mOhm Max Radial
DC Resistance (DCR):30 mOhm Max
Current Rating:5.5A
Current - Saturation:17.5A