DC4759J5020AHF
Anaren
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC4759J5020AHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC4759J5020AHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC4759J5020AHF |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Description | RF DIR COUPLER 4.7-5.9GHZ 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.88 | $0.781 | $0.706 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.617 | $0.542 | $0.479 | |||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
|---|---|
| Series: | Xinger® |
| Return Loss: | 7.6dB |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1173-1091-1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | - |
| Insertion Loss: | 0.17dB |
| Frequency: | 4.7GHz ~ 5.9GHz |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 4.7GHz ~ 5.9GHz 19.7dB 2W 0805 (2012 Metric) |
| Coupling Factor: | 19.7dB |
| Coupler Type: | Standard |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC4759J5020AHF, use the request quote form to request DC4759J5020AHF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC4759J5020AHF.The price and lead time for DC4759J5020AHF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC4759J5020AHF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

