DC383B
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC383B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC383B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC383B |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | BD DEMO LTC1930ES5/ LTC1931ES5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $102.10 | $76.883 | $75.376 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 12V, 12V, -12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5V, 12V, 10 V ~ 16 V |
| Utilized IC / Part: | LT1930, LT1931 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | * |
| Regulator Topology: | Boost, Inverting, SEPIC |
| Outputs and Type: | 3, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC, Positive and Negative |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 1.2MHz |
| Detailed Description: | LT1930, LT1931 * DC/DC, Positive and Negative 3, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 300mA, 300mA, 350mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC383B, use the request quote form to request DC383B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC383B.The price and lead time for DC383B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC383B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

