DC2628A
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC2628A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC2628A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC2628A |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | LT8362 DEMO BOARD VIN = 10V TO 3 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $255.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 48V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 10 V ~ 36 V |
| Utilized IC / Part: | LT8362 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Boost |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Detailed Description: | LT8362 - DC/DC, Step Up 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 280mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC2628A, use the request quote form to request DC2628A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC2628A.The price and lead time for DC2628A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC2628A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

