DC24HDPF1P
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC24HDPF1P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC24HDPF1P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC24HDPF1P |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $80.21 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.5 |
|---|---|
| Termination: | Cable (762mm) - N Male |
| Series: | - |
| Return Loss: | -14dB |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 24.000" (609.60mm) |
| Gain: | 24dBi |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.483GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.4GHz WiMax™ Parabolic Grid RF Antenna 2.4GHz ~ 2.483GHz 24dBi Cable (762mm) - N Male Bracket Mount |
| Applications: | WiMax™ |
| Antenna Type: | Parabolic Grid |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC24HDPF1P, use the request quote form to request DC24HDPF1P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC24HDPF1P.The price and lead time for DC24HDPF1P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC24HDPF1P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


