DC2195B-A
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC2195B-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC2195B-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC2195B-A |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | DEMO BOARD FOR LT8609A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $204.20 | $153.766 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5.5 V ~ 42 V |
| Utilized IC / Part: | LT8609A |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | DEMO 2195B-A |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Detailed Description: | LT8609A - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 2A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Base Part Number: | LT8609 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC2195B-A, use the request quote form to request DC2195B-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC2195B-A.The price and lead time for DC2195B-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC2195B-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

