DC1341B
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC1341B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC1341B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC1341B |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | DEMO BOARD FOR LT3757EDD |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $178.50 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 36 V |
| Utilized IC / Part: | LT3757A |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Boost, Flyback, Inverting, SEPTIC |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC Converter |
| Frequency - Switching: | 300kHz |
| Detailed Description: | LT3757A - DC/DC Converter 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 3A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Base Part Number: | LT3757 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC1341B, use the request quote form to request DC1341B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC1341B.The price and lead time for DC1341B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC1341B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
