DC0710J5010AHF
Anaren Microwave
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC0710J5010AHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC0710J5010AHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC0710J5010AHF |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren Microwave |
| Description | RF Couplers Bi-directional Coupling 10.9dB 0.7GHz to 1GHz 6-Pin SMD T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.65 | $0.587 | $0.529 | $0.518 | ||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | 0805 |
|---|---|
| Series: | Xinger® |
| Return Loss: | 17.5dB |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1173-1084-1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | - |
| Insertion Loss: | 0.21dB |
| Frequency: | 700MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 700MHz ~ 1GHz 10.9dB 2W 0805 (2012 Metric) |
| Coupling Factor: | 10.9dB |
| Coupler Type: | Standard |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC0710J5010AHF, use the request quote form to request DC0710J5010AHF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC0710J5010AHF.The price and lead time for DC0710J5010AHF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC0710J5010AHF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



