DC0019/02-TI900-0.12-2A
t-Global Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC0019/02-TI900-0.12-2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC0019/02-TI900-0.12-2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC0019/02-TI900-0.12-2A |
|---|---|
| Manufacturer | t-Global Technology |
| Description | THERM PAD 28.58MMX28.58MM W/ADH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.68 | $1.601 | $1.558 | $1.516 | $1.432 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $1.348 | $1.264 | $1.179 | $1.137 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Rectifier |
|---|---|
| Type: | Die-Cut Pad, Sheet |
| Thickness: | 0.0050" (0.127mm) |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 1.8 W/m-K |
| Shape: | Square |
| Series: | Ti900 |
| Outline: | 28.58mm x 28.58mm |
| Other Names: | 1168-1819 DC001902TI9000122A |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Silicone |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Thermal Pad White 28.58mm x 28.58mm Square Adhesive - Both Sides |
| Color: | White |
| Backing, Carrier: | Viscose |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC0019/02-TI900-0.12-2A, use the request quote form to request DC0019/02-TI900-0.12-2A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC0019/02-TI900-0.12-2A.The price and lead time for DC0019/02-TI900-0.12-2A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC0019/02-TI900-0.12-2A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

