DC-2R5E204T614-E
Elna America
DC-2R5E204T614-E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC-2R5E204T614-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DC-2R5E204T614-E
Manufacturer Elna America
Description CAP 200MF -20% +80% 2.5V SMD
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:-20%, +80%
Termination:SMD (SMT) Tabs
Size / Dimension:0.268" Dia (6.80mm)
Series:DC
Packaging:Bulk
Package / Case:Coin, Thin Terminals - Same Sides
Other Names:604-1076
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.102" (2.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohm @ 1kHz
Detailed Description:200mF (EDLC) Supercapacitor 2.5V Coin, Thin Terminals - Same Sides 100 Ohm @ 1kHz 1000 Hrs @ 70°C
Capacitance:200mF