DBZ12058VZ20172BJ1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DBZ12058VZ20172BJ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DBZ12058VZ20172BJ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DBZ12058VZ20172BJ1 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP FEEDTHRU 200PF 17.5KV AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $525.934 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 7500V (7.5kV) |
|---|---|
| Tolerance: | -10%, +20% |
| Thread Size: | M4 |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.550" Dia x 2.283" L (13.97mm x 58.00mm) |
| Series: | DBZ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Height (Max): | - |
| Detailed Description: | 200pF Feed Through Capacitor 7500V (7.5kV) 4A Axial - Threaded Terminals |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Current: | 4A |
| Capacitance: | 200pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DBZ12058VZ20172BJ1, use the request quote form to request DBZ12058VZ20172BJ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DBZ12058VZ20172BJ1.The price and lead time for DBZ12058VZ20172BJ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DBZ12058VZ20172BJ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



