DB016060BC25236BK1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DB016060BC25236BK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DB016060BC25236BK1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FEEDTHRU 2500PF 3KV AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thread Size:M4
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:1.339" Dia x 2.360" L (34.00mm x 59.94mm)
Series:DB
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial - Threaded Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:2500pF Feed Through Capacitor 3000V (3kV) 5A Axial - Threaded Terminals
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:5A
Capacitance:2500pF