DB-945
Amphenol Industrial
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DB-945 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DB-945 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DB-945 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Industrial |
| Description | CABLE GRIP 9.5-12.7MM MET ALLOY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $47.67 | $41.846 | $40.767 | $38.179 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Cable Grip - 45° |
|---|---|
| Thread Size: | - |
| Series: | Pyle® DB |
| Panel Hole Size: | 0.875" (22.2mm), 7/8" |
| Other Names: | DB945 |
| Material: | Metal Alloy |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | Compression Nut, Strain Relief |
| Detailed Description: | Cable Grip - 45° 0.38" ~ 0.50" (9.5mm ~ 12.7mm) Metal Alloy Silver |
| Conduit Hub Size: | 1/2" (12.7mm) |
| Color: | Silver |
| Cable Diameter: | 0.38" ~ 0.50" (9.5mm ~ 12.7mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DB-945, use the request quote form to request DB-945 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DB-945.The price and lead time for DB-945 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DB-945.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


