DAN235UT106
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DAN235UT106 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DAN235UT106 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DAN235UT106 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | DAN235 Series 35 V 10 mA SMD Ultra High-Speed Switching Diode-SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.128 | $0.115 | $0.104 | $0.102 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 35V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | UMD3 |
| Series: | - |
| Resistance @ If, F: | 900 mOhm @ 2mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max): | 150mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | DAN235UT106CT |
| Operating Temperature: | 125°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard - 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description: | RF Diode Standard - 1 Pair Common Cathode 35V 150mW UMD3 |
| Capacitance @ Vr, F: | 1.2pF @ 6V, 1MHz |
| Base Part Number: | DAN235 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DAN235UT106, use the request quote form to request DAN235UT106 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DAN235UT106.The price and lead time for DAN235UT106 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DAN235UT106.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

