DAM15P1A9NA190K87
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DAM15P1A9NA190K87 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DAM15P1A9NA190K87
Manufacturer Cannon
Description CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:-
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Tin-Nickel Plated
Series:D*M
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Polyester
Flange Feature:Board Side (M3)
Features:Grounding Indents, Mounting Brackets
Detailed Description:15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:7.5A