DAK-48A
Power Integrations
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DAK-48A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DAK-48A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DAK-48A |
|---|---|
| Manufacturer | Power Integrations |
| Description | KIT DESIGN ACCELERATOR AC-DC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Utilized IC / Part: | LNK304 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | LinkSwitch®-TN |
| Regulator Topology: | Buck |
| Power - Output: | 1.44W |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 596-1005 |
| Main Purpose: | AC/DC, Non-Isolated |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 66kHz |
| Detailed Description: | LNK304 LinkSwitch®-TN AC/DC, Non-Isolated 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 120mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DAK-48A, use the request quote form to request DAK-48A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DAK-48A.The price and lead time for DAK-48A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DAK-48A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

