DA18-150EU-M
Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
DA18-150EU-M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DA18-150EU-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DA18-150EU-M
Manufacturer Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.25 lb (113.4g)
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.36" L x 1.10" W x 2.48" H (60.0mm x 28.0mm x 63.1mm)
Series:DA18-M (18W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):18W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:454-1395
DA18150EUM
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:CEE 7/16
Form:Wall Mount
Efficiency:Level V
Detailed Description:15V 18W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):1.2A
Cord Length:59" (1.50m)