DA-033-12-02-00-00
Laird Technologies - Thermal Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DA-033-12-02-00-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DA-033-12-02-00-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DA-033-12-02-00-00 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Thermal Products |
| Description | THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 32W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $283.07 | $259.335 | $250.86 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 1.2 lbs (544.3g) |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Series: | Tunnel |
| Power - Input: | 37.2W |
| Power - Cooling: | 32W |
| Other Names: | 926-1071 DA,033,12,02,00,00 DA-033-12-02-00-00-ND DA03312020000 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 45°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Heat Transfer Type: | Direct to Air |
| Fan Location: | Warm Side |
| Dimensions - Overall: | 99mm L x 66mm W x 81.5mm H |
| Detailed Description: | Direct to Air Thermoelectric Assembly 32W 12V |
| Current: | 3.1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DA-033-12-02-00-00, use the request quote form to request DA-033-12-02-00-00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DA-033-12-02-00-00.The price and lead time for DA-033-12-02-00-00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DA-033-12-02-00-00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

