D822M29Z5UH63J5R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D822M29Z5UH63J5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D822M29Z5UH63J5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D822M29Z5UH63J5R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 8200PF 100V Z5U RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Capacitance:8200pF