D7E-3
Omron
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D7E-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D7E-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | D7E-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron |
| Description | SENSOR TILT 50-80DEG 0.1A GRY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $14.70 | $13.969 | $12.498 | $12.315 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $11.396 | $10.661 | $10.293 | $9.925 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 30 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Cylinder |
| Output Type: | - |
| Other Names: | D7E3 Z2009 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Operating Angle: | 50° ~ 80° |
| Mounting Type: | Quick Connect, Solder Terminal |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Output: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply D7E-3, use the request quote form to request D7E-3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D7E-3.The price and lead time for D7E-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# D7E-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



