D52QD2M4IA-A-REEL
Dynastream Innovations Inc.
D52QD2M4IA-A-REEL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D52QD2M4IA-A-REEL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D52QD2M4IA-A-REEL
Manufacturer Dynastream Innovations Inc.
Description MODULE
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.7 V ~ 3.6 V
Utilized IC / Part:nRF52832
Series:-
Serial Interfaces:I²C, SPI, UART
Sensitivity:-96dBm
RF Family/Standard:Bluetooth
Protocol:Bluetooth v4.2
Power - Output:4dBm
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Module
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Modulation:-
Memory Size:512kB Flash, 64kB RAM
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency:2.4GHz